Lekcje życia, których musi nauczyć się każdy nastolatek

Lekcje życia, których musi nauczyć się każdy nastolatek

Nie flirtuj z całym światem

Palenie, pigułki, narkotyki i picie aż do wymiotów nie jest fajna „zabawa”. To nie są rytuały przejścia, w których wszystkie dzieci muszą wziąć udział, aby zaliczyć swoje nastoletnie lata. To są nawyki na całe życie, które będą Ci towarzyszyć do lat dwudziestych i trzydziestych. Najlepiej ujął to Steve Harvey mówiąc: „Grzech zatrzyma cię dłużej niż chciałeś i będzie cię kosztował więcej niż chciałeś zapłacić”. Wykorzystaj ten czas, aby rozwinąć swoje zainteresowania i talenty. Życie będzie o wiele bardziej zabawne na dłuższą metę, serio.

Bądź swoją własną marką

Bądź sobą. Nie wiesz, kim jesteś? Cóż, jesteś w dobrym towarzystwie, ponieważ większość twoich przyjaciół też nie. Ale dobrym pierwszym krokiem do odkrycia, kim jesteś, jest nie być tym samym co wszyscy. Jesteś oryginałem, zachowuj się jak on. Oryginalność można odnaleźć w autentyczności. Nigdy nie próbuj naginać swoich wartości, aby dopasować się do kogoś innego lub dopasować się do innych. Niewielką wartość ma bycie kopią, ale oryginał jest bezcenny. Ty jesteś bezcenny. Nie dewaluuj siebie poprzez bycie kopią.

Nie musisz mieć planu na wszystko

Możesz rozejrzeć się dookoła i pomyśleć, że wszyscy inni mają to wszystko poukładane, ale tak nie jest. Są dobrzy w wtapianiu się w otoczenie i udawaniu. Niektórzy ludzie po prostu starają się być pewni siebie, podczas gdy wewnątrz trzęsą się w butach! Nie mierz siebie według innych. Pamiętaj, że nie jesteś na tej samej osi czasu, co inni. Nie oczekuje się też od Ciebie, że będziesz żył w tym samym porządku, co oni.

Dokonuj wyborów, które mają więcej wspólnego z Twoimi wartościami niż z przyjaciółmi

Może się wydawać, że inni idą do przodu w dorosłość, a ty zostajesz w tyle. Ale to nie jest prawda. Nie musisz się martwić, że nie masz chłopaka/dziewczyny i myśleć, że jesteś jedyną osobą, która nie uprawia seksu i wszystkich innych rzeczy, które mogą zaprzątać umysł nastolatka. Nie rywalizujesz z innymi. Pamiętaj, że jesteś oryginałem, więc Twoje wybory powinny mieć o wiele więcej wspólnego z Twoimi wartościami niż z Twoimi przyjaciółmi.

Charakter jest wszystkim

Dąż do osobistej uczciwości. Bądź osobą, która dotrzymuje słowa. Żyjemy w świecie, który kładzie duży nacisk na sukces, pieniądze, sławę i popularność. Głęboki charakter zaprowadzi cię dalej niż wszystkie powyższe rzeczy. Więc idź w głąb, a potem jeszcze głębiej. Idź w głąb w życzliwości. Zanurz się w odwadze, aby robić to, co właściwe. Zanurz się głęboko w pokorze. Bądź uczciwy w tym, co mówisz i robisz.

Nie jesteś dziwny

WSZYSCY ludzie są dziwni i złożeni. Cokolwiek myślisz lub przeżywasz w danym momencie życia, nie jest charakterystyczne tylko dla ciebie. Inni ludzie też tam byli. Wszyscy jesteśmy normalni w tym sensie, że wszyscy jesteśmy wyjątkowi.

Jeśli musisz wybrać między byciem szanowanym a lubianym, wybierz szanowanie
To nie są te same rzeczy. Możesz być lubiany przez wszystkich i nie lubić siebie. Lubienie siebie wynika z szanowania siebie. Szanowanie siebie wynika z tego, że nie idziesz na kompromis ze swoimi wartościami i przekonaniami, aby być lubianym.

Wyrośniesz z ludzi

Oni wyrosną z ciebie. Niektórzy ludzie są przeznaczeni do pozostania na całe życie, ale większość nie jest. Zostaniesz zdradzony przez ludzi, których cenisz. Ale nie pozwól, by gorycz zakorzeniła się w twoim sercu. Wyciągnij z tego wnioski i idź dalej. Ale nie bądź tym zaskoczony.

Bądź pokorny

Nigdy nie myśl, że nie mógłbyś być na miejscu kogoś innego. Wystarczy kilka złych decyzji lub niespodziewanych okoliczności życiowych, by zwalić cię z nóg. Nigdy nie uważaj się za lepszego od innych.

Powiedz „przepraszam”

Kiedy kogoś zranisz (a zranisz na pewno) powiedz, że jest ci przykro.

Bądź pewny siebie

Nie wstydź się, gdy czegoś nie wiesz lub gdy popełnisz błąd. Żadna z tych rzeczy nie definiuje Ciebie jako osoby, robi to Twój charakter. Pewność siebie bierze się z tego, że znasz swoją wartość. Pamiętaj, że jesteś bezcennym oryginałem.

Przy współpracy z Psychoklinika.pl