Lokaty online — co warto wiedzieć?

Lokaty online — co warto wiedzieć?

Chcesz ochronić oszczędności przed inflacją i zapewnić sobie bezpieczne, pewne zyski? Załóż lokatę online! W artykule wyjaśnimy, jak działają lokaty bankowe. Podpowiemy także, dlaczego warto sięgnąć po nie właśnie teraz.

Czy wiesz, że oszczędności gromadzone na nieoprocentowanym koncie bankowym nie tylko nie generują zysku, ale także, z miesiąca na miesiąc, tracą swoją wartość? Wszystko z powodu inflacji, czyli regularnego wzrostu cen w gospodarce. To właśnie inflacja sprawia, że za zgromadzone 2000 zł kupisz dziś zdecydowanie więcej niż za kilka miesięcy czy lat. Chcesz ochronić swoje pieniądze przed utratą wartości? Załóż lokatę bankową online! Czym jest w praktyce i co warto o niej wiedzieć?

Czym jest lokata bankowa online?

Lokaty online to składane w banku terminowe depozyty zakładane przez internet — bez konieczności wizyty w oddziale. Zawierając umowę lokaty, oddajesz do dyspozycji banku swój kapitał. Ten wykorzysta środki do udzielania kredytów. W zamian za możliwość dysponowania Twoimi pieniędzmi wypłaci zysk w postaci odsetek. Dzięki Bankowemu Funduszowi Gwarancyjnemu zdeponowane na lokacie środki (do równowartości 100 tys. euro) będą chronione przed bankructwem lub ewentualną niewypłacalnością instytucji finansowej. Zysk z lokaty jest więc całkowicie bezpieczny i pewny.

Kto może założyć lokatę online?

Lokatę bankową może założyć każda osoba pełnoletnia, która dysponuje kapitałem. Aby to zrobić, wystarczy jedynie komputer, telefon lub tablet z dostępem do internetu.

Dlaczego warto założyć lokatę właśnie teraz?

Na skutek inflacji gromadzone w skarbonce oszczędności nie tylko na siebie nie zarabiają, ale także z miesiąca na miesiąc tracą swoją wartość. Dzięki podwyżkom stóp procentowych oprocentowanie lokat jest dziś wyjątkowo atrakcyjne. Dokładając do tego stuprocentowe bezpieczeństwo kapitału i prostotę założenia depozytu, zakładając lokatę, możesz wyłącznie zyskać.

Jak wybrać lokatę szytą na miarę?

Lokaty bankowe to popularne produkty dostępne w większości banków. Aby maksymalnie dostosować parametry lokaty do własnych potrzeb, przed zawarciem umowy porównaj poszczególne produkty, zwracając uwagę przede wszystkim na:

  • długość okresu lokacyjnego. Lokata bankowa może przybierać formę krótkoterminową (do 12 miesięcy) lub długoterminową (powyżej 12 miesięcy). Przez cały okres trwania umowy zdeponowane w banku środki będą zamrożone, a co za tym idzie — niedostępne. Choć wcześniejsza wypłata jest możliwa, nie jest opłacalna. Skutkuje bowiem stratą wszystkich lub większości zdeponowanych zysków. Pierwszym krokiem przy wyborze szytej na miarę lokaty powinien być wiec wybór optymalnego okresu lokacyjnego;
  • wartość odsetek. Im wyższe oprocentowanie lokaty, tym wyższy zysk. To właśnie ono powinno być więc kolejnym i bardzo ważnym kryterium wyboru szytej na miarę lokaty;
  • limity możliwych do zdeponowania kwot. Każda instytucja finansowa wskazuje minimalne i maksymalne limity kwot, jakie możesz umieścić na lokacie. Ma to szczególne znaczenie, jeśli chcesz zdeponować jedynie niewielką (np. kilkaset złotych) lub bardzo dużą kwotę (np. kilkaset tysięcy złotych);
  • możliwość założenia lokaty bez konta osobistego. Jeśli na co dzień korzystasz z rachunku osobistego i nie chcesz zakładać kolejnego, wybierz lokatę, która nie wymaga ROR-u w tym samym banku.

Jak założyć lokatę online?

Założenie lokaty online jest szybkie i wygodne. Od czego zacząć

  • Wybierz lokatę, która najbardziej odpowiada Twoim potrzebom.
  • Wypełnij wniosek o założenie lokaty. Znajdziesz go na stronie internetowej wybranego banku.
  • Przelej środki na lokatę.
  • Poczekaj na e-mail i SMS z potwierdzeniem założenia lokaty.
  • Ciesz się oszczędnościami i korzystaj z podglądu lokaty w bankowości internetowej!

Lokata bankowa to skuteczny sposób na bezpieczne, pewne zyski i ochronę kapitału przed inflacją. Dzięki niej Twoje pieniądze będą na siebie zarabiać. Nawet wtedy, kiedy odpoczywasz, spacerujesz z psem lub oglądasz ulubiony serial.

Źródło:

https://najlepszelokaty.pl/tag/lokata-internetowa

Materiał partnera