Urządzamy pokój dziecięcy – jakie meble wybrać?

Urządzamy pokój dziecięcy – jakie meble wybrać?

Urządzenie pokoju dla dzieci może często nastręczyć nieco trudności. Wybór mebli dla dzieci jest naprawdę spory. Do wyboru mamy nowoczesne meble dla dzieci lub meble stylizowane. Tylko od nas (i ewentualnie od życzeń naszych dzieci) zależy, jakie meble dla dzieci wybierzemy.

Co ciekawe, mniej trudności przysparza nam wybór stylu mebli, a najwięcej to, jakie konkretnie sprzęty dzieci potrzebują w swoim pokoju.

Przeczytaj nasz artykuł a dowiesz się:

  • co może zaoferować nam producent mebli dziecięcych
  • jak urządzić funkcjonalny pokój dla dziecka
  • jak dobrać meble niemowlęce i funkcjonalne meble młodzieżowe

Urządzając pokój dziecięcy dla naszego dziecka musimy zdać sobie sprawę, że najważniejsze nie jest to, jaki styl mebli wybierzemy ale to, jak funkcjonalny będzie pokój dla dziecka.

Urządzanie pokoju dziecięcego – wybieramy najlepsze meble dziecięce

Urządzając pokój dla naszego dziecka musimy zdawać sobie sprawę z tego, czego tak naprawdę nasze dziecko potrzebuje. W zależności od tego w jakim wieku jest dziecko, jego potrzeby będą zupełnie inne. Tak naprawdę niemowlak potrzebuje jedynie podstawowe meble niemowlęce: łóżeczko, szafkę z przewijakiem i miejsce na swoje ubranka. Starsze dzieci mają już o wiele większe potrzeby ponieważ, oprócz wygodnego łóżka dziecięcego, potrzebują jeszcze miejsca do zabawy oraz miejsca do przechowywania swoich zabawek.

Projektując pokój dla dziecka warto pamiętać o jego potrzebach. Dlatego wybierając wyposażenie pokoju dziecięcego, planujemy je nieco bardziej przyszłościowo, uwzględniając przyszłe miejsca do zabawy oraz miejsca do przechowywania zabawek. Co ważne, producenci mebli dziecięcych proponują nam szereg naprawdę ciekawych rozwiązań: różnej wielkości komody, szafy, półki zamknięte, półki otwarte, a wszystko to w różnych wariantach kolorystycznych.

Od lat największą popularnością cieszy się biel. Białe meble zdecydowanie przodują w preferencjach polskich konsumentów. Z drugiej strony mamy możliwość dopasowania mebli do płci dziecka. Dziewczynki mogą na przykład otrzymać meble stylizowane jako meble dla małej księżniczki, a chłopcy z wizerunkiem ulubionego bohatera bajek lub auta wyścigowego. Producenci mebli dla dzieci (tacy jak np. kocotkids.com) dosłownie prześcigają się w tym jaki design mebli dziecięcych dopasować do danego klienta.

Inną kwestią na jaką powinniśmy zwrócić uwagę jest jakość mebli do pokoju dziecka. Warto, aby były to trwałe meble, najlepiej z naturalnych materiałów. Oczywiście podstawowe mebelki dziecięce dla najmłodszych mogą być plastikowe, co znacznie ułatwi ich czyszczenie i konserwację, ale dla większych dzieci warto wybrać drewniane meble.

Jak urządzić pokoik dziecięcy. Czy warto korzystać z propozycji specjalistów?

Z racji tego, że nasze mieszkania nie są zbyt duże, a w jednym pokoju musi pomieścić się często troje dzieci, dobrze jest skorzystać z pomocy architekta wnętrz. Jest to specjalista, który pomoże nam dopasować dostępne na rynku meble dziecięce do potrzeb naszych pociech i jednocześnie zaprojektować pokoik tak, aby był maksymalnie funkcjonalny, a dzieciom nie było w nim ciasno.

Funkcjonalny pokoik to taki, który zapewnia dzieciom spełnienie wszystkich ich potrzeb. Jeśli nasze dzieci potrzebują miejsca do nauki, to koniecznie musimy zmieścić im w pokoju biurko z pojemnymi szufladami oraz wygodne krzesło biurowe. Przyda się również miejsce na podręczniki, szkolne zabawki i inne książki. Dobrze zaprojektowany pokój dziecięcy powinien pomieścić w sobie takie meble dziecięce, które spełnią wszystkie oczekiwania maluchów, a jednocześnie będą na tyle praktyczne, aby pomieścić wszystkie rzeczy naszych dzieci.  A jak wiadomo, nasze dzieci mają całe stosy zabawek oraz ubranek.

Materiał zewnętrzny