Wybieramy funkcjonalny i niedrogi wózek dla malucha

Wybieramy funkcjonalny i niedrogi wózek dla malucha

Narodziny dziecka zawsze zmieniają życie świeżo upieczonych rodziców. Pokój dziecięcy czeka przygotowany na przybycie małego lokatora, a w szafie nie brakuje niemowlęcych ubranek. Pora pomyśleć o wózku dziecięcym. To inwestycja przynajmniej na rok lub dłużej. Czy lepiej wobec tego wybrać wózek głęboki a potem zamienić go na spacerówkę? A może warto postawić na wielofunkcyjny model, który posłuży dziecku dłużej? Podpowiadamy, jak wybrać wózek dla malucha.

1. Wózki dziecięce głębokie i spacerowe

2. Wygodne i tanie wózki wielofunkcyjne

3. Inne rodzaje wózków dziecięcych

Wózki dziecięce głębokie i spacerowe

O zakupie odpowiedniego wózka dziecięcego dobrze jest pomyśleć jeszcze zanim maluch przyjdzie na świat. Odpowiednio dobrany, może służyć dziecku nie tylko w okresie niemowlęcym, ale także później. Na rynku dostępne są tanie wózki dziecięce, które spełniają kilka funkcji naraz. Wózek dziecięcy głęboki, czyli tzw. gondola przyda się w czasie pierwszych miesięcy życia dziecka. Warto zwrócić uwagę, czy jest dostatecznie wygodny i zwrotny. Ważnym elementem wózka dziecięcego są też koła. Do wyboru mamy koła piankowe, lub koła pompowane. Zaletą tych ostatnich jest niska cena, jednak są bardziej podatne na uszkodzenia. Dla starszych dzieci, odpowiednie są wózki spacerowe, np. typu parasolka. 

Wygodne i tanie wózki wielofunkcyjne

Aby nie obciążać za bardzo domowego budżetu, najlepiej pomyśleć o zakupie modelu typu 2w1 lub 3w1. Na stelażu wózka można początkowo umieścić głęboką gondolę. Gdy dziecko jest już starsze, z łatwością zamienimy go w wózek spacerowy. Istnieją modele wózków, które są dodatkowo wyposażone w fotelik samochodowy wkładany w ramę wózka. To najwygodniejsze rozwiązanie dla osób, które chcą zaoszczędzić czas. Łatwo wtedy schować ramę do bagażnika samochodu, a fotelik umieścić na tylnym siedzeniu. Nowoczesne wózki dziecięce mają zwykle szereg usprawnień, zarówno dla rodziców, jak i dla małego pasażera. Należą do nich torba zawieszana na rączce wózka, regulowana wysokość siedziska a pod nim dodatkowy pojemnik np. na zakupy i regulowany podnóżek. Najlepiej postawić na sprawdzonych producentów, których serwisy znajdują się w Polsce. Łatwiej wtedyo części zamienne i naprawę w razie awarii. 

Inne rodzaje wózków dziecięcych

Dla więcej niż jednego potomka, odpowiednie będą wózki bliźniacze. Mają one dwa siedziska umieszczane obok siebie, lub jedno za drugim. Osoby ceniące sobie aktywność fizyczną, mogą wybrać nowoczesny wózek sportowy, który można zamknąć od przodu delikatna siatką. Natomiast w czasie niesprzyjającej pogody przyda się folia przeciwdeszczowa. Pamiętajmy, że zawsze najważniejsze jest bezpieczeństwo dziecka i nie wolno na nim oszczędzać. Obsługa sklepu internetowego doradzi, jaki wózek wybrać, aby sprostać potrzebom dziecka i rodziców. 

Materiał zewnętrzny