Akcesoria do wózka dziecięcego – jakie wybrać na wiosnę?

Akcesoria do wózka dziecięcego – jakie wybrać na wiosnę?

W sklepach z produktami dla dzieci i niemowląt znajdziemy całe mnóstwo akcesoriów do wózków głębokich i spacerówek. Wiele z nich dostępnych jest zwykle razem z wózkiem, jeśli jednak czegoś brakuje, warto to dokupić. Jakie elementy będą przydatne podczas wiosennych spacerów z wózkiem?

Wózek dziecięcy na wiosnę z pewnością będzie lżejszy, możemy bowiem zrezygnować z grubego śpiworka, który jest niezbędnym elementem w sezonie zimowym. Warto zamienić go na lekki śpiworek wykonany z przewiewnego materiału, który ochroni przed chłodem, a jednocześnie maluch nie będzie w nim się pocić. Przydatna będzie również parasolka montowana do poręczy wózka – spełnia ona rolę ochrony bardziej przeciwsłonecznej niż przeciwdeszczowej. Będzie idealna podczas spacerów w pełnym słońcu. Nie zapominajmy również o ochronnej folii przeciwdeszczowej – nawet wiosną i latem podczas spaceru z maluchem może nas złapać niespodziewana ulewa.

Moskitiera ochroni przed owadami

W sezonie wiosenno-letnim bardzo przydatnym elementem w dziecięcym wózku jest moskitiera. Delikatna siateczka nie jest zamocowana w wózku na stałe – podobnie jak folię przeciwdeszczową zakłada się ją w razie potrzeby. Doskonale chroni przed muchami, komarami, meszkami, a także osami i innymi owadami, które mogą boleśnie użądlić. Moskitiera zapewnia odpowiedni przepływ powietrza do wnętrza wózka, jest lekka, ale bardzo wytrzymała. Jeśli zdecydujemy się na moskitierę od dobrego producenta, można mieć pewność, że przetrwa niejeden sezon.

Pojemna torba na wszystko, co potrzebne

Torba do wózka to absolutny must have zarówno w głębokich gondolach, jak i w spacerówkach. Bez względu na to, czy wybieramy się na spacer z niemowlęciem, czy ze starszakiem, zawsze trzeba zabrać ze sobą spory ekwipunek. A że wiosną i latem spacerujemy częściej i zdecydowanie dłużej, pamiętajmy o zaopatrzeniu się w wygodną, pojemną torbę, do której wejdzie wszystko, czego potrzebujemy podczas wyprawy do parku, na zakupy czy do lasu. Solidna, mocna torba powinna być z zewnątrz estetyczna i nieprzemakalna, wewnątrz natomiast wyposażona w szereg funkcjonalnych przegródek, które pozwalają na zachowanie porządku. W poszukiwaniu dobrej jakości akcesoriów do wózków zajrzyj na https://www.wozki-foteliki.pl/manufacturer/bugaboo. Szeroki wybór, przystępne ceny i doskonałej jakości produkty to gwarancja, że bez problemu znajdziesz dokładnie to, czego szukasz.

Materiał Partnera