Przewodnik jak łączyć buty z różnymi stylami spodni

Przewodnik jak łączyć buty z różnymi stylami spodni

Kombinacje butów i spodni to problem, z którym boryka się wiele osób. Nawet przed modą idącą w kierunku szerszych spodni, trudno było wiedzieć, jakie buty łączyć ze spodniami.

Kiedy spodnie i obuwie nie są spójne, nie czujesz się dobrze. Same w sobie, lub w innej kombinacji, są fantastyczne. Razem, już nie tak bardzo. To jest właśnie niekompatybilność.

I nie bez powodu. Kombinacje butów i spodni to problem, z którym boryka się wiele osób. Nawet przed zmianą mody w kierunku szerszych spodni, trudno było wiedzieć, jakie buty łączyć ze spodniami.

Kiedy spodnie i obuwie nie są zsynchronizowane, nie czujesz się dobrze. To jak zjedzenie Froot Loops i filet mignon podczas tego samego posiłku. Same w sobie, lub w innej kombinacji, są fantastyczne. Razem, już nie tak bardzo. To jest niekompatybilność.

Dlaczego sytuacja z butami i spodniami jest tak trudna? Cóż, z kilku powodów…

  • Buty mogą zmienić lub zepsuć strój – świetny zestaw z nieodpowiednimi butami to wielka porażka.
  • Praktyczność ma znaczenie. Buty muszą nadawać się do chodzenia i często im wygodniejsze, tym mniej ładne.
  • Istnieje bezpośredni związek pomiędzy butami a spodniami, które nosisz, muszą ze sobą współgrać. Zarówno w proporcjach, jak i w gatunku. Nie oznacza to, że musisz ubrać się w kostium, ale oznacza to, że powinna istnieć harmonia pomiędzy tymi elementami. 
  • Kombinacja butów i spodni jest nie tylko podstawą stroju, ale również ogniskiem iluzji optycznej, która tworzy długość i wysokość.
  • W połączeniu, spodnie i buty zajmują prawie ½ powierzchni ciała, dlatego ważne jest, aby ładnie ze sobą współgrały.

Jakie buty pasują do jakich spodni?

Ogólna zasada do zapamiętania jest następująca: Im szersza nogawka spodni – tym szczuplejszy powinien być profil buta.

Mówiąc o profilu buta, mam na myśli definicję wokół kostki i spiczastość palców. Płaskie baletki z okrągłym palcem mogą pasować do chudych dżinsów, ale wyglądają dość przysadziście w połączeniu z dżinsami typu culotte (szerokimi).

Tak samo, wszystkie buty do kostki nie są stworzone do tego samego. Cieńsze buty, te, które mają niższą wysokość cholewki i szerszy otwór na kostkę (np. buty motocyklowe) wyglądają dobrze z chudymi jeansami, ponieważ jeans mieści się wewnątrz buta. Ale nie z prostą nogawką, kick crop lub szerszym stylem, ponieważ te szersze nogawki siedzą na zewnątrz lub na szczycie wału buta. Ciężar buta pomaga w połączeniu z chudymi spodniami, ale w połączeniu z prostą nogawką daje złudzenie nogi jak pień drzewa.

Kostka jest kluczem

Widoczna kostka, czy to goła, czy iluzja kostki dzięki dopasowanym butom, jest tym, co sprawia, że szersze dżinsy wyglądają atrakcyjnie. Musi istnieć wizualne rozróżnienie pomiędzy objętością spodni a delikatnością nogi/stopy. W przeciwnym razie, spodnie mogą sprawiać wrażenie bardzo ciężkich.