Zalety kocyków bambusowych

Zalety kocyków bambusowych

Kocyki bambusowe są lekkie, oddychające i doskonale regulują temperaturę. Są idealne zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Oto lista kilku ich zalet.

Pomagają spać chłodniej

Bambusowy koc i jego zdolności do zapewnienia przyjemnego chłodu o każdej porze roku to jedna z jego największych zalet. Bambus to magiczny materiał, który oddycha i wchłania wilgoć, co oznacza, że zachowuje optymalną temperaturę niezależnie od pogody.

Można z nich korzystać przez cały rok

Wiele osób zmienia pościel w zależności od pory roku. Jednak może to być kłopotliwe. Na szczęście bambusowe kocyki mogą być używane przez cały rok, dzięki czemu uprościsz sobie życie i zyskasz więcej czasu, by się wyspać.

Są przyjazne dla środowiska

Zrównoważony rozwój jest w modzie, nie bez powodu. Kupując bambusowy koc, pomagasz promować bardziej ekologiczną przyszłość dla naszej planety. Bambus rośnie w błyskawicznym tempie i nie potrzebuje dużo wody, aby się rozwijać, co oznacza, że jest odnawialny, wymaga mniej zasobów niż bawełna i nie wymaga pestycydów.

Bambus jest wyjątkowo miękki

Świetnie jest iść w stronę ekologii, ale często wymaga to poświęceń np. w kwestii wygody. Na szczęście w przypadku kocyka bambusowego nie trzeba się martwić o kompromisy. Są one zarówno ekologiczne  jak i wygodne.

Są mniej podatne na zagniecenia

Nie oszukujmy się, nikt nie lubi prasowania pościeli. Kolejną zaletą koca bambusowego jest fakt, że jest on naturalnie mniej podatny na zagniecenia. Schowaj więc żelazko z powrotem do szafki, a ten dodatkowy czas wykorzystaj na zabawę z dzieckiem.

Bambus jest antybakteryjny i hipoalergiczny

Nie ma nic gorszego niż uświadomienie sobie, że przyczyną twoich kłopotów z alergią jest twoja własna pościel. Podczas gdy inne pościele mogą być podatne na roztocza i pleśń, bambus jest antybakteryjny i hipoalergiczny. Koniec z napadami kaszlu i kichania przed zaśnięciem. O tym, że to szczególnie istotne w przypadku dziecka wie każdy rodzic małego alergika.

Czy koce bambusowe są ciepłe?

Tak, koce bambusowe są ciepłe, ale nie tak ciepłe, żeby się pod nimi pocić. Oferują to, co najlepsze z obu światów, dzięki czemu latem jest ci chłodno, a zimą ciepło. Ponieważ bambus w naturalny sposób reguluje temperaturę, zawsze będąc pod nim, będziemy się czuć komfortowo.

Jak dbać o Kocyk Bambusowy?

Zaleca się pranie koca pojedynczo, aby uniknąć kontaktu z zamkami błyskawicznymi, nitami i innymi ostrych elementami, o które może zaczepić się koc. Jeśli musisz uprać kocyk bambusowy w pralce, to użyj delikatnych ustawień i niższej temperatury. Aby przedłużyć żywotność koca, spróbuj wyczyścić go punktowo przy użyciu niewielkiej ilości wody z mydłem.