Kalendarz płodności – co to takiego?

Kalendarz płodności – co to takiego?

Kalendarz dni płodnych to narzędzie, które pomaga ustalić czas owulacji. To szczególnie ważne dla kobiet aktywnych seksualnie.

Zarówno dla tych, które chcą zajść w ciążę, jak i dla tych pań, które chcą odłożyć decyzję o macierzyństwie na inny czas. Czy w dobie antykoncepcji hormonalnej i innych leków wspomagających leczenie niepłodności kalendarz dni płodnych jest jeszcze pomocny i potrzebny?

Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:

  • Jak działa kalendarz dni płodnych?
  • Jak właściwie sporządzić kalendarz dni płodnych?
  • Po co korzystać z kalendarza dni wpłodnych?
  • Jak właściwie ustalić dzień owulacji?
  • Czy faza niepłodności względnej może zostać wyliczona przez kalendarz owulacji?

Gdzie szukać informacji na temat dni płodnych i jak liczyć dni płodne. To informacje bardzo ważne dla każdej kobiety. Ta umiejętność pomaga nam nie tylko w określeniu naszej płodności. Licząc nasze dni płodne poznajemy własne ciała. Nie jest to łatwe, jednak bardzo pomaga zwłaszcza, kiedy ciało wysyła nam sygnały alarmowe, a my potrafimy je rozpoznać.

bocian z dzieckiem

Kalendarz owulacji – czy w dobie tabletek antykoncepcyjnych kalendarz dni płodnych jest jeszcze potrzebny?

Dla wielu osób kalendarz płodności jest czymś takim jak dekady temu kalendarzyk małżeński. Jednak w tym przypadku to wydatna pomoc dla kobiet zmagających się z niepłodnością. Jak wiemy coraz więcej par w Polsce zmaga się z problemami niepłodności. Panie, które nie nogą zajść w ciąże dzięki specjalnej terapii hormonalnej, wspomagane przez kalendarz owulacji zwiększają swoje szanse na zajście w ciążę.  

Jak obliczyć dni płodne – czy pomoże w obliczeniach kalkulator dni płodnych?

Jeśli Panie mają wątpliwości, czy dobrze wyliczyły swoje dni płodne, mogą skorzystać z takiego narzędzia jak kalkulator dni płodnych. Na podstawie podanych przez kobiety informacji, kalkulator oblicza ich dni płodne. Z pewnością jest to bardzo pożyteczne narzędzie, które pomaga kobietom w ustaleniu owulacji. Kalkulatora dni płodnych używamy na specjalnej stronie internetowej. Na stronie znajduje się również jego instrukcja obsługi. Jeśli zadajesz sobie pytanie, kiedy masz dni płodne i to kalkulator jest narzędziem dla Ciebie, ale nie tylko także dla kobiet zmagających się z niepłodnością.

Jak wiadomo leczenie niepłodności w Polsce nie zawsze jest refundowane, a co za tym idzie jest bardzo kosztowne. Dlatego takie narzędzia jak kalendarz dni płodnych aktywnie wspierają kobiety w ich dążeniu do posiadania dziecka. Niejedna klinika leczenia niepłodności Polmedis wspomaga swoje pacjentki poprzez takie narzędzia.