Jak wybrać odpowiednią pamiątkę chrztu?

Jak wybrać odpowiednią pamiątkę chrztu?

Pamiątka chrztu to ważny element późniejszego życia duchowego dziecka. Takie przedmioty jak świeca do chrztu, szatka, pismo święte, czy medalik najczęściej towarzyszą danej osobie przez całe życie – warto więc postawić na wysoką jakość materiałów i poświęcić więcej czasu na znalezienie odpowiedniego prezentu.

Szatka i świeca

Szatka i świeca do chrztu to przedmioty, które bezpośrednio uczestniczą w ceremonii. Szatka, którą zwyczajowo kupuje matka chrzestna to materiał, którym przykrywa się dziecko w czasie sakramentu. Warto wybrać piękną, estetyczną szatkę, ponieważ tradycyjnie jest ona przechowywana jako pamiątka aż do osiągnięcia dorosłości przez dziecko. Gromnica, czyli świeca do chrztu, ma podobną tradycję. Powinien kupić ją ojciec chrzestny, a sama świeca towarzyszy dziecku przez całe życie w czasie wszystkich najważniejszych wydarzeń religijnych. Szatka i świeca to wyjątkowe prezenty, na wybór których warto poświęcić więcej czasu. Świetnym pomysłem jest personalizacja tych przedmiotów, dzięki czemu nabiorą one wyjątkowego, niepowtarzalnego charakteru. Zarówno szatkę i świecę, jak i inne prezenty można zaprojektować w prostym i intuicyjnym edytorze na stronie aleupominek.pl.

Medalik

Medalik jest prezentem kupowanym najczęściej przez dziadków, rodziców, lub inne osoby z najbliższej rodziny. Ze względu na jego charakter, jest najczęściej użytkowanym prezentem wręczanym na chrzest – dzieci często noszą go przez całe życie. Warto kupić medalik wykonany ze złota lub srebra, żeby mieć gwarancję wysokiej jakości materiału, który z biegiem czasu nie zmieni koloru, przybierając nieestetyczne przebarwienia. Dodatkowo, podobnie jak w przypadku świec i szatek, warto wykonać personalizowany nadruk na zawieszce, np. imię lub inicjały dziecka. Piękne komplety medalików z łańcuszkami, posiadające cechę urzędu probierczego i z możliwością wykonanania indywidualnego grawerunku w cenie produktu znajdą państwo na stronie https://alechrzest.pl/pl/menu/bizuteria/zlota-bizuteria/.

Personalizowane ozdoby

Kolejnym pomysłem na prezent z okazji chrztu są ozdoby, które można zarówno postawić w widocznym miejscu, jak i bezpiecznie schować, tak, aby dziecko mogło wrócić do niej za parę lat. Takie przedmioty, jak figurka w kształcie smoczka, grzechotki, czy konika na biegunach, to świetna pamiątka chrztu, która wywołuje sentymentalne skojarzenia z dzieciństwem. Dodatkowo, umieszczony na tych przedmiotach indywidualny grawerunek sprawia, że pamiątka jest dopasowana do maluszka. Ciekawą alternatywą dla tych przedmiotów jest ramka na zdjęcia – łączy ona ozdobny charakter posrebrzanej figurki ze zdjęciem dziecka, co razem daje fantastyczny efekt. Zarówno wymienione tu przedmioty, jak i wiele innych pamiątek na chrzest znajdą państwo na stronie https://alechrzest.pl/.

Materiał zewnętrzny