Potrzebujesz szybko gotówki? 15 rzeczy w twoim domu, które możesz szybko sprzedać

Potrzebujesz szybko gotówki? 15 rzeczy w twoim domu, które możesz szybko sprzedać

Jeśli tracisz płynność finansową i szukasz sposobu, aby przynieść trochę dodatkowych pieniędzy każdego miesiąca, być może nie musisz szukać dalej niż we własnym domu. Prawdopodobnie masz mnóstwo przedmiotów, których już nie używasz, a które możesz sprzedać z zyskiem. 

Dziś, dzięki Allegro, OLX, czy Facebook Marketplace, sprzedaż niechcianych przedmiotów jest łatwiejsza niż kiedykolwiek.

Oto 15 rzeczy, które możesz sprzedać już teraz.

1. Książki

Jeśli masz stosy książek, które zbierają kurz w piwnicy, dlaczego ich nie sprzedać? Możesz to zrobić w antykwariacie lub online.

2. Ubrania

Na grupach na Facebooku, lub w dedykowanych aplikacjach jak Vinted lub Zalando, możesz szybko spieniężyć swoje rzeczy.

3. Stare ubrania/sprzęty dziecięce

Jeśli jesteś już po etapie niemowlęcym, ale nie pozbyłeś się wszystkich starych ubrań i sprzętu, możesz zarobić trochę pieniędzy sprzedając te przedmioty online. Masz wiele opcji, jeśli chodzi o to, jak to zrobić. Możesz być w stanie zarobić trochę więcej, wystawiając te przedmioty na Facebook Marketplace i sprzedając je lokalnemu rodzicowi. 

4. Elektronika

Jeśli niedawno zmieniłaś telefon lub laptop, to bez problemu możesz sprzedać swoje starsze sprzęty.

5. Biżuteria

Większość z nas ma prawdopodobnie starą biżuterię upchaną w szufladzie tak głęboko, gdzieś, że nigdy jej nie używamy. Dlaczego nie sprzedać jej komuś, kto ją doceni?

6. Niepożądane karty podarunkowe

Poszukaj kart upominkowych. Może masz takie, o których wiesz, że nigdy ich nie użyjesz? Zamiast pozwolić im się zmarnować, możesz je sprzedać. 

7. Meble

Jeśli masz meble, których chciałbyś się pozbyć, możesz je łatwo sprzedać na Facebook Marketplace lub OLX. A ponieważ meble są zawsze poszukiwanym towarem, prawdopodobnie uda Ci się je sprzedać dość szybko. 

8. Instrumenty muzyczne

Jeśli masz starą gitarę, flet, skrzypce lub inne instrumenty muzyczne leżące i łapiące tylko kurz, można sprzedać z niezłym zyskiem. Wielu rodziców nie chce kupować tych przedmiotów nowych i szukają ofert online. 

9. Twoja suknia ślubna

Wiem, że niektóre z was mogą nie chcieć sprzedać swojej sukni ślubnej z powodów sentymentalnych. Ale jeśli jesteś zdecydowana, to można zgarnąć niezłą sumkę.

10. Antyki

Jeśli masz dużą liczbę przedmiotów, które nie są potrzebne, można zrobić dobre pieniądze sprzedając je online. Jednak kwota, którą otrzymasz, będzie zależeć od tego, jak rzadkie są to przedmioty. 

11. Gry wideo

Nie wyrzucaj starych gier wideo, w które Twoje dzieci już nie grają! Możesz sprzedać je Online, albo w sklepach stacjonarnych. Często można je również wymienić na nowsze tytuły i mieć gotowy prezent. 

12. Urządzenia kuchenne

Czy naprawdę potrzebujesz frytkownicy i gofrownicy używanej raz w roku? Jeśli chcesz zwolnić trochę miejsca w kuchni, można sprzedać te urządzenia na Facebook Marketplace lub OLX. 

13. Rowery lub hulajnogi

Jeśli twoje dzieci wyrosły, ze starych rowerów i hulajnóg, można sprzedać te przedmioty. Zawsze znajdzie się rodzic, który chce kupić rower lub hulajnogę dla swojego dziecka.  

14. Sprzęt sportowy

Jeśli Twoje dzieci były aktywne sportowo przez lata, prawdopodobnie masz sprzęt sportowy leżący w piwnicy, którego już nie potrzebujesz. Piłki, rolki, stroje, to rzeczy których inni ludzie poszukują. 

15. Narzędzia

Jeśli masz stare narzędzia, których już nie używasz, można je sprzedać. Prędzej czy później, każdy potrzebuje narzędzi w domu, więc będą one prawdopodobnie sprzedawać się dość szybko.